Zamów rozmowę
Główna Иконка service Иконка Projektowanie Иконка Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i strukturyzowanych sieci kablowych
Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i strukturyzowanych sieci kablowych
+48794277127
Zamów konsultację

Zależność wszystkich stron życia, biznesu i administracyjnych funkcji od Internetu jest tak wysoka, że ani jedno przedsiębiorstwo nie jest w stanie rozpocząć swej działalności od zera bądź w nowym miejscu, pozbawionym planu lokalnej sieci komputerowej z przydziałem do konkretnego obiektu.


W rezultacie powstaje jednolity korporacyjny system, przy pomocy którego możliwe jest:

 

Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i strukturyzowanych sieci kablowych

  • stworzenie, opracowanie, wykorzystanie i przechowywanie ogólnej bazy danych;
  • przekaz informacji wewnątrz sieci i jej załadunek z zewnętrznych źródeł;
  • ochrona informacji przed niesankcjonowaną infiltracją i fizycznym zniszczeniem.

 

Projektowanie sieci kablowych to jedna ze składowych części lokalnej sieci, na równi z siecią komputerową i telefoniczną.

 

Podstawowe zadanie strukturyzowanych sieci kablowych to gwarancja fizycznej możliwości przekazu sygnałów.

 

Zadania projektowania

 

Projektowanie korporacyjnej lokalnej sieci komputerowej stawia przed sobą zadanie stworzenia bezpiecznego i wygodnego w obsłudze systemu łączności pomiędzy komputerami wewnątrz biura i łączności z zewnętrznymi źródłami informacji.

 

W czasie projektowania niezbędny jest szereg czynników:

 

  • możliwość dalszego rozszerzania sieci i przyłączenia do niej nowych miejsc pracy i obiektów (skalowalność sieci);
  • adaptacyjne możliwości sieci do nowego sprzętu, innych typów kabli sieciowych;
  • obecność zapasowej energii, potrzebnej w przypadku awarii części sieci, bez przerywania procesu opracowywania i wysyłania danych;
  • wykorzystanie oprzyrządowania zwiększającego niezawodność pracy sprzętu w celu niedopuszczenia do jego awarii, tzn., stworzenie zasobu trwałości;
  • wykorzystanie technologii i rozwiązań, które gwarantują ochronę informacji zawartych w sieci;
  • łatwość i operatywność w zarządzaniu.

Zadania projektowania

Projektowanie lokalnej sieci komputerowej dla instytucji rozpoczyna się od podstawowego badania obiektu i zajmowanego przez niego obszaru, tzn., badana jest przypuszczalna wydajność, liczba miejsc i ich podział na określonych metrach kwadratowych, z uwzględnieniem technicznych właściwości budynku.

 

W kolejnym etapie odbywa się badanie zadań, cech oprzyrządowania, trybów pracy i pozostałych wskaźników, na podstawie których powstaje zadanie techniczne.

 

Zgodnie z postawionymi zadaniami sporządzany jest projekt, na podstawie którego odbywa się montaż sieci i jej uruchomienie.

 

Usługi naszej firmy

 

Projektowanie podzielonej lokalnej sieci komputerowej obecnie nie posiada typowych, aktualnych dla wszystkich przypadków rozwiązań. Każde przedsiębiorstwo posiada swoje unikalne cechy, które należy uwzględnić podczas tworzenia projektu, by zapewnić pomyślne, efektywne i sprawne funkcjonowanie sieci całego przedsiębiorstwa.

Wysoki stopień przygotowania specjalistów, umiejętność znajdowania optymalnych rozwiązań i wysoki poziom odpowiedzialności podczas realizacji zadań - to styl pracy naszej załogi.